Statistika: enim tehinguid tehakse väikeste korteritega

Tõnu Toompark

2021 III kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmetel kokku 6542 korteritehingut. Eelmise aasta sama perioodiga võrrelduna kasvas tehingute arv 13%.

Traditsiooniliselt tehakse proportsionaalselt kõige enam tehinguid korteritega suurusega 41-55 m². Sellise suurusega korteritehingute arv oli 2021 III kvartalis 2017 ehk 31% tehingute koguarvust.

Vaatamata ilusale narratiivile, et koroona on pannud inimesi suuremaid kortereid ostma, on tehingutes väga vähesel määral suurenenud väiksemate korterite osakaal. Muutused tehingute struktuuris enne koroonat, koroona ajal ja 2021. aastal on siiski väga tagasihoidlikud.

Nii võiks järeldus olla, et inimesed ostavad endiselt samasuguseid eluruume, mida varemgi. Ehk siis koroona ei ole inimeste eelistusi eluaseme suuruse osas olulisel määral muutnud.

Tõsi – väikeste korterite ostmise taga võivad olla üüriinvestorid, kes eelistavad üürile andmiseks soetada ühe- ja kahetoalisi kortereid ehk kortereid suurusega kuni 55 m².

See siiski ei muuda üldisemat järeldust, et inimeste eelistused ja rahaline võimekus ostetava eluruumi suuruse osas ei ole oluliselt muutunud.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2021 Ärikinnisvara vahendamine