Statistika: korterite arendusturu liikumised on rahulikud

Tõnu Toompark

2020. aastal tabas eluruumide arendamise turgu ajutine paanika. Koroonast põhjustatud teadmatus sundis mitmeid kinnisvaraarendajaid projektide ehitamisega alustamist edasi lükkama. Arendajad jäid ootama suuremat kindlust majandusarengute osas.

Juba suvel-sügisel vurasid mitmete ootele jäänud projektide platsidele ehitusmasinad ja hoonete ehitamine läks käima. Majandusse suunatud rahasüstid aktiveerisid nii koduostjad kui üüriinvestorid. Juba sügiseks 2020. a toimis kinnisvaraturg kui õlitatult.

2021.a suve lõpuks-sügiseks on elamispindade turg ajutisest meeltesegadusest rahunenud. Esialgu korterite defitsiit, seejärel materjalide kitsikus on korterite hindu üles ajanud. Elu on nagu nõukogude ajal, kus tuleb taga ajada letialust kaupa.

Korterituru mullune mõningane raputus on 2021. a sügiseks tagasi tehtud. Siit võib edasi prognoosida mõõdukamaid arenguid. Kortereid jätkub kõikidele, neist puudu ei jää. Kuniks majanduse trendid on positiivsed ja raha inimestele kättesaadav, ei ole elamispindade hinnalanguseks suurt ohtu.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika