Statistika: erinevate vanuseklasside korterite hinnad kerkivad, keskmine hind püsib paigal

Tõnu Toompark

2021 III kvartalis tehti Eestis 6542 korteritehingut keskmise hinnaga 1517 €/m². Aastataguse ajaga võrreldes on Eesti keskmine korteritehingute hind kasvanud 13%. Samas on keskmine hind püsinud üsna paigal ehk vahemikus 1517-1527 €/m² juba viimased neli kvartalit.

Vaadates korteritehinguid korterite vanuse ehk esmakasutusaasta lõikes on näha, et erinevates vanuseklassides lähevad korteritehingute ruutmeetrihinnad selgelt üles.

Kõikide tehingute keskmise hinna paigal püsimise tagamaa on tehingute struktuuri muutus. Teisisõnu on tehingute koguarvu muutunud erineva vanusega ja seega erineva hinnaklassiga tehtavate tehingute osakaalud.

Tehingute osakaalude muutumise taga on uute korterite arendamine, mis puudutab esmajoones Tallinnat (kui Eesti korterituru kõige suuremat ja kõige kallimat piirkonda) ning mõne võrra teisi suuremaid tõmbekeskusi.

Lisaks on tehingute struktuuri muutuste taga asjaolu, et koroona ja mullu kehtestatud eriolukord mõjutasid erineva vanusega korterite turgu erinevalt. Oluliselt erinevad olid muutused nii erinevate vanuseklasside korterite tehingute arvus kui mõjus hindadele.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2021 Ärikinnisvara vahendamine