Statistika: Kas tarbijakindlus on põhjast läbi käinud?

Tõnu Toompark

Konjunktuuriinstituudi mõõdetav tarbijabaromeeter käis ajaloolises põhjas septembris 2022. a. See oli ka kuu, kus Tallinna korteriturul leidis aset esmakordselt tehingute arvu oluline vähenemine viimase kahe aasta jooksul.

Tarbijakindluse sügavikku jõudmise tagamaa oli hirm hinnatõusu, sh energiahindade kerkimise osas. Universaalteenus aitas oktoobris teatava kindlustunde saada. Jaanuariks on tarbijabaroneeter tulnud -31 punkti peale.

Nii on tarbijakindlus endiselt väga-väga madalal tasemel, mis on allpool 2009. a finantskriisi põhjast või 2020. a koroona-paanikast.

Positiivne on aga, et tarbijabaromeetri näit liigu ülespoole. Võiks arvata, et tugevam tabijate kindlustunne paneb pidurid elamispindade tehingute arvu ja hindade väga sügavale kukkumisele.

Tarbijabaromeeter

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika