Statistika: keskmine eluasemelaenu jääk kasvas aastaga 3,8%

Tõnu Toompark2019 III kvartali lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel Eestis välja antud 184 455 eluasemelaenu. Eluasemelaenude jäägi 7,97 miljardit eurot juures teeb see keskmiseks eluasemelaenu jäägiks 43 207 eurot.

Eluasemelaenude arv on kasvanud, kuid mitte väga tempokalt. Aastataguse ajaga võrreldes on teenindamisel olevate eluasemelaenude arv suurenenud 5500 laenu võrra ehk laenude arv kasvas 3,1%.

Eluasemelaenude jäägi aastane kasvutempo on olnud märksa kiirem. Aastataguse ajaga võrreldes kasvas eluasemelaenude jääk 520 miljoni euro ehk 7,0% võrra.

Selle tulemusena on keskmine eluasemelaenu jääk kasvanud aastaga 1574 eurot ehk keskmise kuupalga suurusjärgu võrra. Protsentuaalselt on keskmine kasvanud aastafa 3,8%.

Keskmine laenujäägi kasv 3,8% jääb oluliselt alla keskmise palga kasvule, mis on viimastel aastatel olnud valdavalt 5-8%. Seega ei peaks laenukoormuse suurenemise pärast muret tundma. Vähemalt nii kaua, kuniks tööjõuturul asjad töötajate ja palgasaajate jaoks soodsas suunas liiguvad.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

70 − = 69

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine