Statistika: Kogu Eestis 2020 III kvartalis valminud elamutest 83% ja eluruumidest 94% asuvad Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas

Tõnu Toompark2020 III kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis valmis ehk sai kasutusloa 536 elamut, kus asub 1900 eluruumi. Eluruumide kogupindala oli 169 900 m².

Kasutusloa saanud eluruumidest 55% asub Harjumaal. Valminud eluruumidest langeb Harjumaa osaks 68%.

See tähendab, et Harjumaal valmivates elamutes asub rohkem eluruume. Teisisõnu on tegemist korterelamutega. Mujal Eesti on valmivates eluruumide oluliselt suurem osakaal ühepereelamutel.

Teine suurem Eesti eluruumide valmimise piirkond on Tartu maakond. Tartumaal valmis 2020 III kvartalis 20% kogu Eesti valminud elamutest ja 21% eluruumidest.

Kolmas piirkond on Pärnumaa. Pärnu osakaal oli 2020 III kvatalis 41 elamut 109 eluruumiga ehk elamutest 8 ja eluruumide arvust 6%.

Ülejäänud 12 Eesti maakonnas valmis 2020 III kvartalis 90 elamut ehk kogu Eestis valminud eluruumidest 17. Eluruumide arvuna on see 110 eluruumi ehk kogu Eesti valminud eluruumidest 6%.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!