Statistika: korteritehingute arv jäi aastatagusele alla, hinnad kerkivad endiselt kiiresti

Tõnu Toompark

2022 I kvartali korteritehingute arv nii Eestis tervikuna kui Tallinnas jäi mõnevõrra aastatagusele alla. Ei saaks öelda, et Vene agressioon Ukrainas mõjutas korteriturgu liiga palju. Tallinna 2022 I kvartali tehingute arv maa-ameti andmetel 2301 jäi aastatagusele alla 10%. Eesti tehingute arv 5980 oli eelmisest aastast 2% vähem.

Vaatamata mõningale korteritehingute arvu vähenemisele võib öelda, et endiselt on tegemist väga aktiivse turuga ehk tehingute arv on suur. Väide põhineb asjaolul, et tehingute arv ületab märgatavalt pikaajalist keskmist tehingute arvu.

Kõrge tehingute arv tähendab üldjuhul hinnatõusu. Korterite hinnad on eelkõige uusarenduste kallinemise tõttu alates 2021. a algusest väga kiirelt kasvanud. Sõda Ukrainas ei ole hindade liikumise suunda vähemalgi määral mõjutanud. Hinnad liiguvad sirgjooneliselt üles.

Viimase aastaga on korteritehingute keskmine hind tõusnud Eestis 14 ja Tallinnas 18%. Tulenevalt tehingute struktuuri muutustest ei peegelda keskmise hinna muutus liiga hästi vara väärtuse suurenemist. Julgelt võib öelda, et samaväärne korter on aastaga kallinenud pigem 25-35%.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal