Statistika: korteritehingute keskmine hind kasvas, vanuseklassides langes

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmete alusel oli 2022 IV kv Tallinna korteritehingute keskmine hind 3025 €/m2. Seega sai esmakordselt ja kardetavalt mõneks ajaks löödud korteritehingute 3000-eurone hinnapiir.

Korteritehingute hind kerkis rekordilisele hinnatasemele vaatamata elamispindade turul asetleidvale langusele, sest tehti enneolematult suur osakaal tehinguid uute ja kallite korteritega.

Uute-kallite uusarenduste korterite ehituslik valmimine ja asjaõiguslepingusse ehk tehingustatistikasse jõudmine mängis üle asjaolu, et tegelikult olid Tallinna korterituru tehingute hinnad languses.

2022 IV kvartalis olid Tallinna kõikide vanuseklasside korteritehingute hinnad III kvartali hinnatasemest 2-9% allpool. Ainus erand oli 1991.-2000. a valminud korterid, mille tehingute hind näitas kvartaliga mõningat tõusu. Sellest faktist ei peaks end segada laskma ja ei peaks arvama, et mingis elamispindade turu segmendis liiguvad hinnad muule turule vastupidises suunas.

Tallinn: korteritehingute hind esmakasutusaasta alusel

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus