Statistika: maade turul jääb tehinguid vähemaks

Tõnu Toompark2016 IV kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmetele tuginedes 3107 tehingut hoonestamata maadega. Turuaktiivsus ehk tehingute arv vähenes aastataguse ajaga võrreldes 7%.

Nii vähenes ka hoonestamata maa tehingute käive. Kui 2015 viimases kvartalis oli hoonestamata maa tehingute käive 115 miljonit eurot, oli see 2016 viimases kvartalis 101 miljonit eurot ehk aastatagusest 13% vähem.

Kuivõrd hoonestamata maade tehingud on kallimast piirkonnast Tallinnas-Harjumaal kaugemale kandunud, on vähenenud keskmise tehingu väärtus. 2016 IV kvartalis oli keskmise hoonestamata maa tehingu väärtus 32 382 eurot ehk 2015 vastavast näitajast 6% vähem.

Kokkuvõtlikult võime öelda, et kuigi räägime korterituru ja ärikinnisvaraturu aktiivsusest, ei ole see aktiivsus maade turul veel oodatud hoogu üles võtnud.

Hoonestamata maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)

Hoonestamata maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC