Statistika: Korteriturul kasvavad nii tehingute arv, käive kui keskmine hind

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜEesti korteriomanditehingute arv oli 2016 III kvartalis maa-ameti andmetel 5539. Tehingute arv jätkab juba kaks aastat kestvat tõusu. Aastataguse ajaga võrreldes tehti tänavu III kvartalis 6,0% rohkem korteritehinguid.

Tehingute arvu kõrval jätkavad tõusukursil nii korteritehingute käive kui keskmine hind. 2016 III kvartalis oli korteritehingute käive 340 miljonit eurot. Korteritehingute käive kasvas aastaga märgatava 17,4%. Tehingute käibe kasvu taga on peamiselt Tallinn ja Harjumaa, kus uute korteritega tehakseüha enam ja enam tehinguid.

See on kasvatanud Harjumaa korteritehingute käibe 258 miljoni euroni, mis moodustab 75% kogu Eesti korteritehingute rahalisest käibest.

Mõõdukamas tempos tõusis korteritehingute keskmine hind. Keskmine korteritehingu hind oli 2016 III kvartalis 1086 €/m² ehk eelmise aasta näitajast 8,1% enam.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

26 + = 32

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!