Statistika: Tallinna keskmise korteritehingu eest tuleb tasuda 7,1 aastast netopalka

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜ2016 I Kvartali Eesti keskmine korteritehing oli maa-ameti tehinguandmete baasil tehtavale arvutusele tuginevalt 58 000 eurot. See on 5,5 Eesti keskmist aastast netopalka. Viimase kahe aasta jooksul on kinnisvaratehing netopalkades mõõdetuna püsinud üsna samal tasemel tehes siiski palga sesoonsusest tulenevaid väikseid üles-allahüppeid.

Eesti keskmise tehingu määrab paljuski Tallinn. Tallinna ja Harjumaa elanikud peavad keskmise korteritehingu eest tasuma mõlemad enam-vähem võrdselt ehk vastavalt 7,1 ja 7,0 keskmist aastast netopalka. See on “suurlinna võlu”, et vaatamata kõrgematele palkadele on kinnisvara hind sissetuleku suhtes samuti kallim.

Pärnu maakonnas tuleb korteritehingu eest tasuda aga ainult 4,4 aastast netopalka.

Jõgeva ja Valga maakondades saab keskmise korteritehingu tehtud vaid 1,0-1,1 aasta netopalga eest. Siin aga tuleb arvestada, et neis piirkondades oleva kinnisvara keskmine kvaliteet on uusarenduse puudumise tõttu oluliselt allpool tõmbekeskuste kvaliteedist.

 

Keskmine korteritehing keskmistes palkades

Keskmise netopalga ja korteriomandi tehinguhinna suhe

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC