Statistika: korteritehingute hindade ja palkade suhe püsib visalt paigal. Ja see on hea

Tõnu ToomparkViimaste aastate jooksul on korteritehingute keskmine hind liikunud enam-vähem samas rütmis keskmise palga muutusega. See tähendab, et korteriostjate palga suhtes arvestatud ostujõud on juba viis aastat püsinud umbes-täpselt samasugusena.

Võttes arvestuse aluseks statistikaameti ja maa-ameti andmed saab öelda, et Tallinna keskmise netopalga eest on olnud võimalik osta ligikaudu 0,6 m² Tallinna keskmise hinnaga korteriomandit.

Aastatepikkune püsiv ostujõud näitab, et see on olnud tase, mis on nii nõudlusele (ehk ostjatele) kui pakkujatele (ehk müüjatele) hästi vastuvõetav. Hinnataseme mõistlikkus kinnitab läbi pea sama pika perioodi kõrgel püsinud tehingute arv.

Täiendavalt on oluline, et viimastel aastatel on jätkuvalt kõrge olnud uusarenduste korterite tehingute arv. Seega võib siia lisada väite, et käesoleval või eelmisel aastal on keskmine ostetud korter olnud keskmiselt parema kvaliteediga kui näiteks viis või enam aastat tagasi.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

78 − 70 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!