Statistika: madal tootlus pärsib uute üüriinvesteeringute tegemist

Tõnu Toompark

Tallinna üürikorterite rahavooline tootlus on oluliselt alla ajaloolise keskmise määra. Madal tootlusemäär ehk madal tasuvus pärsib uute üüriinvesteeringute tegemist.

Korterite üüripakkumiste ja müügipakkumiste hinna alusel arvutatud rahavooline ajalooline keskmine tootlusemäär on onud 5,8%. 2022. a talveks on tootlusemäär tulnud alla 4,9% peale.

Madala rahavoolise tootluse tagamaa on viimase 2-3 aasta jooksul korterite ostu-müügihindadest aeglasemalt kerkinud üürihinnad. Lisaks on korterite üüripakkumiste arv väga kõrge. See ei võimalda hindu ülespoole ajada, mis omakorda jätab tootlusemäära madalaks.

Madal tootlusemäär muudab uute üüriinvesteeringute finantseerimise keerukamaks. Iseasi, kas üüriinvestorid on üldse huvitatud investeerimast kinnisvarasse, millele üsna konsensuslikult oodatakse 10-20% suurust väärtuse langust.

Tallinn: aasta üüripakkumiste hinna ja müügipakkumiste hinna suhe, % (3 kuu keskmine)

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus