Statistika: Tallinna elanike arv on aastaga suurenenud 2,9%

Tõnu Toompark

01.12.2022 seisuga oli Tallinna linna andmetel Tallinna elanike arv 458 586 inimest. Aastataguse ajaga võrreldes on Tallinna elanike arv kasvanud 12 763 inimese võrra, aasta algusega võrreldes 13 581 inimese võrra. Protsentuaalselt on Tallinna inimeste arv aastaga suurenenud 2,9%.

Tallinna elanike arvu suurenemise taga on Venemaa agressiooni eest põgenenud Ukraina pagulased, kes on nii Tallinna linna kui kogu Eesti inimeste arvu olulisel määral suurendanud.

Arvata võiks, et tegelik Tallinna elanike arvu kasv on eeltoodud numbritest oluliselt suurem. Arvata võib, et suur osa pagulasi ei ole end tallinlasena registreerinud.

Tallinna elanike arvu suurenemine on tegur, mis kasvatab elamispindade nõudlust. Eelkõige suurendavad pagulased odavamate üürikorterite nõudlust. Osalt on pagulased jõudnud ka elamispindade ostuturule, kuid seda vähesel määral.

 

Tallinna elanike arv

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus