Statistika: Tallinna elanike arvu kasv hoiab üüriturgu aktiivsena

Tõnu Toompark

Tallinna linna andmetel oli 01.09.2022 Tallinna elanike arv 454 162 inimest. Aastataguse ajaga võrreldes on Tallinna elanike arv suurenenud 8955 ja aasta algusega võrreldes 9157 inimese võrra. Protsentuaalselt on Tallinna inimeste arv suurenenud aastaga 2% võrra ehk enneolematu tempoga. Tallinna elanike arvu kasvu taga on teadagi suures osas Venemaa terrorirünnakud Ukrainas, mis on siia toonud hulga sõjaõudude eest põgenevaid pagulasi.

Kinnisvaraturu vaatest on Eestisse ja Tallinnasse jõudnud pagulaste näol tegemist elamispindade nõudlusega. Tavatarkusega võiks aastaga ligi 9000 inimese Tallinnasse lisandumine tähendada täiendavat vajadust ligikaudu 4000-5000 eluasemele. Kardetavalt on pagulaste leibkonnad suuremad, samuti ollakse nõus leppima kasinamate ja kitsamate oludega. Siiski tähendab 9000 inimest vähemalt 3000-4000 vajadust eluaseme järele.

Nii võib hinnata, et elamispindade üüriturg püsib eelolevate kvartalite jooksul jätkuvalt väga aktiivne ja tehinguterohke ning seda isegi vaatamata muudele ohtudele, mis varitsevad kinnisvara ostu-müügiturul või arenduse sektoris.

Suur elamispindade üürinõudlus, millele pakkumisel on isegi parima tahtmise korral on võimatu järele jõuda, tähendab, et üürihindade languseks lähitulevikus olulist ohtu ei ole. Üürihindade tõusu aga pidurdab aeglaselt, kuid kindlalt suurenev üüripakkumise. Samuti on ülioluline sügisese küttehooaja saabumine, mis taevasse tõusnud energiahindade valguses paneb üürnike maksevõimele piirid peale.

Tallinna elanike arv

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal