Statistika: Tallinna korteritehingu keskmine väärtus oli jaanuaris 160 000 eurot

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmete baasil oli jaanuarikuine Tallinna korteritehingu keskmine väärtus 158 540 eurot, mis on aastatagusest korteritehingu keskmisest väärtusest 141 889 eurot 12% rohkem. Kuu varasemaga on keskmise korteritheinug väärtus kukkunud 17%.

Korteritehingu keskmist väärtust mõjutavad kaks tegurit. Esmalt mõjutab tehingu väärtust korterite keskmise ruutmeetrihinna liikumise suund. Teise tegurina mõjutab kõikide tehingute keskmist väärtust tehingute struktuur ehk tehingute jagunemine uuemate-kallimate ja vanemate-odavamate korterite vahel.

2022. a detsembris oli Tallinna korteritehingute keskmine väärtus 190 070 eurot. Rekordiliselt kõrge tehingute keskmine maksumus oli põhjustatud asjaolust, et üle poolte tehingutest olid tehingud uute ja kallimate korteritega.

Jaanuaris 2023. a uute tehingute osakaal tehingute koguarvus vähenes ja see tõi kaasa keskmise tehingu maksumuse olulise allapoole tulemisega. Seega ei anna korteritehingute kuine ruutmeetrihinna või keskmise maksumuse muutus õiget pilti, mis turul tegelikult toimub.

Tõsi – ka samaväärse korteri keskmine väärtus on viimase kvartali jooksul pisut allapoole tulnud, kuid kuust-kuusse väärtuse langus on olnud tagasihoidlik.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal