Statistika: Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk oli 89 miljonit eurot

Tõnu Toompark

Eesti Panga andmetel oli tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk 2022 I kvartali lõpu seisuga 89 miljonit eurot. See on 4 miljoni võrra kvartal varasemast rohkem. Aastataguse ajaga võrreldes on viivituses olevate eluasemelaenude jääk vähenenud ligikaudu 20 miljoni euro võrra.

Enamus laenumaksete viivitustest on lühiajalised ehk kuni 30-päevased viivitused. Kuni 30-päeva viivituses olevate eluasemelaenude jääk on 70 miljonit eurot ehk 79% viivituses olevate eluasemelaenude jäägist.

Statistika näitab, et lühikesed viivitused laenumaksetes klaaritakse ära. Lühemaajalised võlgnevused ei muutu pikaajalisteks võlgnevusteks.

Laenude teenindamise head kvaliteeti on aidanud hoida viimaste aastate kiirelt kerkinud sissetulekud ja kõrge tööhõive.

2022. a on majanduse olukord muutumises ja eluasemelaenude kogujääk on kerkinud kiirenevas tempos. Aeg näitab, kas kõrge inflatsioon ja tööpuuduse määra kasv avaldavad negatiivset mõju viivituses olevate laenude statistikale.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC