Statistika: viivituses olevate eluasemelaenude maht väheneb

Tõnu Toompark2017 II kvartalis lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel Eesti majapidamistel tähtajaks tasumata eluasemelaene 217 miljoni euro väärtuses. See moodustab kogu eluasemelaenude portfellist 3,2%.

Aastataguse ajaga võrreldes on hilinevate laenude maht vähenenud. Aasta tagasi 2016 II kvartali seisuga oli hilinevate laenude maht 239 miljonit euro ja 3,7% laenuportfellist.

Enamus eluasemelaenude võlgadest likvideeritakse suhteliselt ruttu. Üle 60 päeva on viivituses olevate eluasemelaenude maht 33 miljonit eurot ehk 0,5% laenuportfellist.

Laenude tagastamise positiivsete trendide taga on eelkõige kerkivad palgad ja kõrge tööhõive. Need tegurid annavad võimaluse laene tähtaegselt ja ilma liigsete viivitusteta teenindada.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC