Statistika: hea tööjõuturu seis viib eluasemelaenude kahjususe alla

Tõnu ToomparkHilinevate eluasemelaenude maht väheneb. See on üks põhjus, miks laenuandjad suhtuvad elamispindade laenuandmisse suhteliselt positiivselt. Halbade ehk üle 60 päeva viivituses olevate eluasemelaenude maht kahaneb nii eurodes mõõdetuna kui protsentuaalselt laenuportfelli suhtes.

2017 III kvartali lõpu seisuga hilines üle 60 päeva eluasemelaene 32 miljoni euro väärtuses. Veel aasta tagasi oli vastav näitaja 38 mln eurot. Suhtena eluasemelaenude portfelli oli üle 60 päeva viivituses olevate eluasemelaenude osakaal tänavu 0,5, aasta tagasi 0,6%.

Sellised positiivsed trendid on kindlasti suures osas seotud hea tööjõu turuga. Kõrge tööhõive määr ja kasvavad palgad võimaldavad võetud laene hästi teenindada. Seejuures tasub ka tähele panna, et lühema perioodi võrra viivituses olevate laenude maht kui kahjususe määr mõlemad vähenevad. See tähendab, et laenuturul ei ole pikaajaliste võlgnevuste kasvu lähiajal oodata.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning &nbspEesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC