Statistika: eluasemelaenude jääk kasvas aastaga 6,3%

Tõnu Toompark2017 II kvartali eluasemelaenude käive ehk väljastatud uute eluasemelaenude maht oli 306 miljonit eurot. Aastatagusega aga võrreldes suurenes laenukäive 16%.

Kiireneva laenukäibe kasvu tingimustes suurenes tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude jääk 6,85 miljardi euro peale. Laenujäägi aastane juurdekasv on 6,3% ja see on viimase 8 aasta kõrgeim vastav näitaja.

Laenukäibe kasvu taga on eelkõige Tallinna ja Harjumaa aktiivne arendusturg. Uusarenduste eluruumid on turu keskmisest kõrgema väärtusega. Sellest tuleneb kõrgem elamispindade tehingute käive ja siit omakorda kasvav laenukäive.

Oluline on muuhulgas asjaolu, et kiire keskmise palga tõus ja kõrge tööhõive on turule toomas järjest uusi potentsiaalseid laenuvõtjaid. See paneb laenujäägi ja -käibe kõrval kerkima ka eluasemelaenude arvu. 2017 II kvartali lõpu seisuga oli teenindamisel 173 401 eluasemelaenu lepingut. Seda on aastatagusest 5126 eluasemelaenu rohkem.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!