Statistika: välisresidentidest kinnisvaraostjaid on jäänud vähemaks

Tõnu ToomparkEesti residentide kõrval on Eesti suurimad kinnisvaraostjad Soome ja Venemaa residendid. Siiski jäävad nendegi kahe riigi residentide tehingute arvud üsna napiks. 2017 I kvartalis tehti maa-ameti andmetel Eestis 5647 kinnisvaratehingut. Neist 83 tehingu puhul oli omandajaks Soome ja 14 tehingu puhul Venemaa resident. Kokku on Vene ja Soome residentidest kinnisvaraomandajate tehignute osakaal 1,7%.

Kinnisvaratehingute kogukäive oli 2017 I kvartalis 450 miljonit eurot. Sellest langes Soome residentidest kinnisvaraomandajatele 5,5 ja Vene residentidele 0,7 miljonit. Siin on kahe suurema osakaaluga kinnisvaraomandajate osakaal käibes kahepeale kokku 1,4% kinnisvaratehingute kogukäibest.

Välisresidentide osakaal tehingutes omandajana oli suurem vahetult peale 2009. aasta kinnisvaraturu põhja. Siis oli turul märksa rohkem välismaalastest ostjaid. Nüüd, kus hinnad on oluliselt kerkinud, istuvad välisresidentid ostmise asemel pigem teisel pool lauda ehk nüüdseks on välisresidentidest kinnisvaramüüjate arv pigem kasvamas.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus