Statistika: valminud eluruumide arv lõi 2019 III kvartalis rekordi

Tõnu Toompark2019 III kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis kasutusloa kokku 2158 eluruumi kogupindalaga 188 800 m². Keskmise kasutusloa saanud eluruumi pindala oli 87,5 m². Aastatagusega võrreldes suurenes kasutusloa saanud eluruumide arv 59% ja nende pindala 49% võrra.

Nii kasutusloa saanud eluruumide arv kui pindala lõid 2019 III kvartalis rekordi. Rekordi taga on enam-vähem aasta tagasi rekordiline uute eluruumide pakkumine ja samuti rekordiline müügitempo. Nüüd on aasta tagasi müüki ja ehitusse pandud hooned jõudnud sinna maale, et majad hakkavad valmis saama ehk kasutusloa staadiumisse jõudma.

Arvestades jätkuvat aktiivset elamispindade arenduse turgu või prognoosida eluruumide valmimisele veel mõningat suurenemist, et seejärel kvartali-paari järel mõnevõrra väheneda.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

53 + = 61

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt