Statistika: valmivad eluruumid lähevad pisitasa väiksemaks

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel valmis 2021. a Eestis 6735 eluruumi kogupindalaga 612 500 m². Aasta varasemaga võrreldes vähenes valminud eluruumide arv 11 ja nende pindala 13%.

Valminud eluruumi keskmine pindala oli 91 m². See on 3% vähem, kui aasta varasemalt.

2021. a valminud eluruumid on kõikide eluruumide tüüpide lõikes aastatagusest mõne protsendi võrra väiksemad.

Osalt võib eluruumide väiksemaks minemise taga näha aktiivset elamispindade turgu. Suur nõudlus on aktiveerinud arendustegevuse. Aktiivne arendustegevus on omakorda tekitanud konkurentsi, sh hinnakonkurentsi. Hinnakonkurents omakorda paneb arendajaid eluruumide pinda n-ö optimeerima ehk väiksemaks minemise poole muutma. See annab väikese eelise müügi osas konkureerimisel.

Seega ei paista eluruumide pindala trendist kuidagi välja 2020. a levima hakanud narratiiv, et eluruumid hakkavad minema suuremaks põhjusel, et lisaks varasematele tegevustele on koju vaja mahutada kodukontor või isegi kaks.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine