Statistika: eluruumide ehituslubade maht on stabiliseerunud

Tõnu Toompark2019 I kvartalis sai statistikaameti andmetel ehitusloa 1585 eluruumi. Aastataguse ajaga võrreldes suurenes ehitusse lubatud eluruumide arv tagasihoidliku 4% võrra. Ehitusloa saanud eluruumide pindala oli samal ajal 131 300 m², mis on aastatagusega võrreldes 1% vähem.

Eluruumide ehituslubade mahu kiire kasv on pidurdunud. Selle taga võib näha osalt elamispindade turu mõningat küllastumist, kus jätkuvalt tihe konkurents ja kasvanud ehitushinnad muudavad kasumi teenimise järjest keerulisemaks. Teisalt kurdavad kinnisvaraarendajad ahistava bürokraatia üle, mis on ehitusloa taotlemise menetluse protsessi muutnud keerukaks ja ettearvamatuks ning pikalevenivaks.

Ehitusloa saanud eluruumi keskmine pindala oli 2019 I kvartalis 82,8 m² ja see näitab jätkuvat languse trendi. Keskmise ehitusloa saanud eluruumi pindala vähenemise taga on suurenev korterite proportsioon ehituslubade seas.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC