Statistikaamet: Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis veebruaris võrreldes eelmise kuuga 0,8%

Statistikaamet / Statistics EstoniaTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,8% ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 26,3%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit jaanuariga võrreldes enam metalltoodete, kütteõlide, toiduainete, elektroonikaseadmete ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas hindade langus puidutöötlemises ja puittoodete ning elektrienergia tootmises,“ lisas Šokman.

Eelmise aasta veebruariga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige elektri- ja soojusenergia varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas veebruaris võrreldes jaanuariga 1,7%. Kõige rohkem tõusid naftasaadustel, kemikaalidel ja keemia- ning metalltoodetel. langes enim elektrienergia ekspordis. Võrreldes 2021. aasta veebruariga suurenes ekspordihinnaindeks 21,9%.

Impordihinnaindeks kasvas veebruaris võrreldes eelneva kuuga 1,7%. Enim tõusid nafta- ja põllumajandussaadustel ning metalltoodetel. langes kõige rohkem elektrienergial, mäetööstuses ning puittoodete tootmises. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 25,1%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC