Swedbank: Hinnatõus märtsis kiirenes

  • Swedbank tõusid märtsis aastatagusega võrreldes 1,1% võrra.
  • Hinnatõus kiirenes transpordi, toidu ja elektri kallinemise tõttu.
  • Aasta kokkuvõttes peaksid Swedbanki hinnangul kerkima 1,5 protsendi võrra.

kasvasid märtsis aastaga 1,1% võrra. Hinnatõus kiirenes oodatult transpordi, toidu ja elektri kallinemise tõttu.

Suurematest kaubagruppidest kallines kõige rohkem transport. Nafta hind ulatus märtsis 66 dollarini barreli kohta ja oli eurodes arvestatuna aastatagusest tervelt 80 protsenti kallim. Diislikütus oli tänu madalamale aktsiisimaksule tanklates siiski aastatagusest odavam.

Toidu hind tõusis tänu värske köögivilja ja kala hinnatõusule. Praegused soosivad supermarketites poodlemist. Statistikaameti andmed näitavad, et supermarketites on kaubanduslik juurdehindlus eelmise aasta teisel poolel veidi tõusnud.

Liikumisandmete järgi käiakse toidupoodides rohkem kui aasta tagasi, mil hirm uue viiruse ees tegi inimesed väga ettevaatlikuks. Väiksem nõudlus ja poodide sulgemine on sundinud kaupmehi alandama rõivaste ja jalatsite hindu.

Üüri olid märtsis endiselt aastatagusest madalamad. Tallinnas on jätkuvalt üürikorterite üleküllus. jätkab samas kallinemist. Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind kasvas esialgsetel andmetel märtsis aastaga 9 protsendi võrra.

Nõudlus erinevate kaupade ja teenuste järele selle aasta jooksul tasapisi kosub. Pensionireform tõstab täiendavalt nõudlust erinevate kaupade ja teenuste järele teisel poolaastal. Swedbank ootab selleks aastaks 1,5-protsendilist hinnatõusu. Palgakasv peaks olema hindade tõusust siiski kiirem. Swedbanki prognoosi järgi tõuseb keskmine netopalk sel aastal üle 3 protsendi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC