Tallinna kesklinna asumite korteriomandite hinnamuutused

Allpool toodud tabelis on näidatud Tallinna kesklinna asumite hinnamuutused ning tehingute arvu muutus. Võrreldud on 2007. ja 2008. aasta esimesi poolaastaid. 2007. a. esimesse poolaastasse, täpsemalt märtsisse-aprilli jäävad olnud korteriomandite tipphinnad.

Tähelepanuväärne on, et tehingute arv on kahanenud kõigis võrreldud asumites. Tehingute langusest on teistest asumitest oluliselt vähem puudutatud Raua, Vanalinna ja Uus Maailma asumid.

Samaväärselt on tähelepanuväärne, et osades asumites on vaadeldaval perioodil keskmised koguni tõusnud. Hinnad on tõusnud järgmistes asumites: Maakri, Sadama, Vanalinn ja Kompassi.

Võrdlusena on välja toodud kesklinna linnaosa, Tallinna, ja kogu hinnamuutused ning tehingute arvu langused. Suuremaid piirkondi vaadates on keskmised langenud üsna täpselt samas suurusjärgus 10-11%.

Tehingute arv on samuti kõigis suuremates piirkondades langenud samas suurusjärgus 35-46%.

Tallinna kesklinna asumite korteriomandite hinnamuutused

* Maa-ameti andmed

Võib öelda, et kinnisvaraturu kirstunael ehk suurim mure ei ole tänasel päeval mitte vaikselt langevad hinnad, vaid meeletu mürinaga kukkuvad tehingute mahud. Mina olen veel optimist ja ütlen, et tehingute mahu langus on pidurdumas 15% peale.

Arvan, et kesklinna linnaosa keskmisest suurem tehingute arvu langus ja sellest tulenev kesklinna korterite madalam likviidsus avaldavad järjest enam survet kesklinna hindadele. Seda survet mõjutab ka asjaolu, et kesklinnas on palju investeeringuna soetatud kortereid, mille investorid on valmis aktiivsemalt müüki paiskama kui seda ollakse valmis tegema endale kuuluva puhul.

Siinse blogi lugejad igal juhul ootavad 2008. a. jooksul hinnalangust 20-30%.

Adaur.ee küsitlus kinnisvarahindade muutuse kohta 2008. aastal

Aga elame, näeme!

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC