Tondiraba asumisse kavandatakse võimsat spordi- ja vabaajakeskust

Tallinna linnavalitsus algatas Varraku tn 14 krundi ja lähiala detailplaneeringu koostamise.

Varraku tn 14 krundi ja lähiala detailplaneering hõlmab 10,62 ha suuruse maa-ala. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on luua võimalused ehitada Tallinna linna omandis olevale maale jäähall, ujula, võimlemishall, hostel ja raamatukoguhoone.

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet soovib Varraku tn 14 krundi ja lähiala hoonestada eesmärgiga rajada alale Tondiraba spordikompleks. Jäähalli ehitamist on kehtiva detailplaneeringu alusel juba alustatud, kavandatav ujula, võimlemishall, hostel ja raamatukogu ehitatakse valmis koostöös avaliku sektori institutsioonidega või erasektoriga.

Planeeritav maa-ala piirneb 9-korruseliste korterelamutega, seni ellu viimata Tähesaju City arendusega ning Tondirabaga. Planeeritav ala on hoonestamata ning haljastatud väheväärtuslike lehtpuude ja -põõsastega. Algatatav detailplaneering on kooskõlas Lasnamäe elamualade üldplaneeringuga.

Planeeritaval maa-alal kehtiva detailplaneeringu muutmise vajadus on tingitud Tallinna Spordi- ja Noorsooameti täpsustunud soovist erinevate spordihoonete järele, samuti soovist rajada rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamiseks täismõõtmetega jäähall.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Detailplaneeringu algatamise taotluse juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud RAAM Arhitektid AI OÜ.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus korraldab lähiajal detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse väljapaneku ning avaliku arutelu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

99 − 89 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus