Szolnoki kvartalisse kavandatakse moodsat kaubanduskeskust

Tallinna linnavalitsus algatas detailplaneeringu, millega luuakse võimalus rajada Mustamäe linnaosa südamesse mahukas kaubanduskeskus.

Planeeritava maa-ala suurus on 1,27 ha. „Planeeritav maa-ala asub E. Vilde tee, Mustamäe tee, Keskuse tänava ja Ehitajate tee vahelises kvartalis, rahva seas on see piirkond tuntud endise „Szolnoki“ restorani ja turu järgi,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Kahtlemata aitab sellele alale uue kaubanduskeskuse rajamine kogu piinlikult sööti jäänud piirkonna heakorrastada ning sellest esindusliku ja hästi toimiva asumikeskuse kujundada.“

E. Vilde tee 91a, 91b, 101, 101a, 101b, 101c, 101d, 103a ja 103b kinnistute detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Kinnisvaravalduse AS. Detailplaneeringu algatamisettepaneku juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud K-Projekt AS.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata E. Vilde tee 101 kinnistule ehitusõigus kuni 2-korruselise kaubanduskeskuse ehitamiseks ja E. Vilde tee 91a kinnistule ehitusõigus ärihoonet teenindava parkla rajamiseks. Planeeringuga kavandatav on kooskõlas Mustamäe linnaosa üldplaneeringuga ja arengusuundadega.

„Mustamäe Linnaosa Valitsus korraldab lähiajal detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse väljapaneku ja avaliku arutelu,“ lisas Võrk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

55 − 54 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.11.2021 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine