Tondiraba jäähall valmib tuleva aasta juuniks

Täna keskpäeval pandi pidulikult nurgakivi Lasnamäele kerkivale Tondiraba polüfunktsionaalsele jäähallile (Varraku 14).

Linnapea Edgar Savisaare sõnul on täna on tähtis päev nii siinsele piirkonnale, kui kogu Tallinnale. „Nurgakivi saab uus spordiobjekt, millest saab suur multifunktsionaalne spordikompleks, kus hakkavad toimuma ka rahvusvaheliselt olulised spordisündmused,“ ütles Savisaar. „2015. aasta alguses toimuvad just Tondiraba jäähallis juuniorite maailmameistrivõistlused iluuisutamises ning loodame, et vastvalminud hallis näitavad meie iluuisutajad säravaid esinemisi.“

Ühtlasi märkis linnapea, et kuna Tondiraba spordikompleksi vahetusse lähedusse rajatakse koostöös Eesti Golfi Liiduga 9-rajaga golfiväljak, siis saab sellest piirkonnast väga mitmekesine spordi ja vaba aja veetmise keskus mitte ainult Lasnamäe elanikele, vaid kõigile tallinlastele ja ka linna külalistele.

AS Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Robeni sõnul on Tondiraba jäähall Tallinna elanikele ja Eesti spordile oluline objekt. „Ehituslikult on tegemist keeruka objektiga, ent oleme ehitustöödega aktiivselt alustanud ja püsime pingelises graafikus. Kasutame siin oma kogemusi Riia jäähalli ehitamisest, kus toimus ka jäähoki MM 2006,“ tõdes Roben.

Aadressile Varraku tn 14 valmib tuleva aasta juunikuuks polüfunktsionaalne jäähall, kus on kaks treeningväljakut, üks peaareen 5000 inimest mahutava tribüüniga ning 3 curlingu rada . Jäähalli peaareen on oma olemuselt multifunktsionaalne, kus saab korraldada nii pallimängude võistlusi kui ka korraldada kontserte ja muid suurüritusi.

Jäähalli põhiprojekti koostas ideekonkursi tulemusena Kadarik Tüür Arhitektid OÜ ja EA Reng AS ning ehitajaks on AS Merko Infra.

Jäähalli ehitamine on Tondiraba spordikeskuse rajamise esimene etapp, misjärel alustatakse ujulakompleksi ja hosteli projekteerimisega ning viimases etapis valmib võimlemishall.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal