Toompark: kinnisvaraturu aktiivsus ajab haarmeid Tallinnast eemale

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜKinnisvarakool OÜ juhatuse liige Tõnu Toompark ütles, et Tallinna kinnisvaraturu aktiivsus hakkab paratamatult haarmeid pealinnast väljapoole ajama.

«Siiski peab ütlema, et kinnisvara väärtuse tõus puudutab rohkem suuremaid tõmbekeskusi, kus on aktiivsem kinnisvaraturg. Paljud maakonnad ja maakonnakeskused on veel endiselt langustsüklist väljarabelemise algusfaasis,» märkis ta.

Väikelinnade kinnisvaraturg on Toompargi sõnutsi väiksuse tõttu muidugi ka sedavõrd heitlik, et kindlat hinnatrendi või tehingute arvu suundumust on tegelikkuses raske välja tuua – meil on küll maakonnakeskuseid, kus aasta keskmisena isegi kahe päeva kohta ühte korteritehingut ei tule.

«Mis turust me siin rääkida saame?» küsis ta, ent  märkis siiski, et ogal juhul on kinnisvara väärtuse stabiilne tõus positiivne tegur, mis suurendab inimestele kuuluva vara väärtust ning motiveerib inimesi kinnisvara kvaliteedi püsimisse investeerima.

Toompark nimetas paradoksaalsena seda, et  kõrgem kinnisvara väärtus raskendab kinnisvara kättesaadavust, kuid samas motiveerib nii eraisikuid kui professionaalseid kinnisvaraarendajaid tootma uut kinnisvara; uute elamispindade arendamine parandab elamispindade kättesaadavust ja tõstab nende kvaliteeti.  «Kinnisvaraäri on siiski lokaalne ja Tallinna kinnisvaraturgu mõjutab see, mis toimub Tallinnas ja Tallinna vahetus naabruses,» möönis ta.

Enn Tosso
http://www.e24.ee/1289034/toompark-kinnisvaraturu-aktiivsus-ajab-haarmeid-tallinnast-eemale

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 35 = 40

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC