Toompark: üüriturule tuleb kortereid juurde

Üüriturul on pakkumisi viimaste kuude jooksul juurde tulnud – juunis oli portaalis KV.EE Tallinnas 2147 üüripakkumist poole aasta taguse 2044 pakkumise vastu.

Samas proportsioonis, ehk suurusjärgus 5-6 protsenti on viimase poole aastaga kasvanud üüripakkumiste hind, analüüsis turgu Adaur kinnisvraspetsialist Tõnu Toompark.

«Üüripinna omamine pakub viimase aasta-pooleteise jooksul suhteliselt head tootlust võrreldes viimase viie või seitsme aastaga,» ütles spetsialist.

Ta tõi välja, et äärelinna paneelelamu keskmine tootlus ehk aastase üürihinna ja korteri turuväärtuse suhe jääb 7-8 protsendi suurusjärku. «Mida enam kesklinna poole liikuda või mida enam uuema-kvaliteetsema üüripinna poole seda madalamaks tootlused lähevad,» ütles ta lisades, et kesklinnas ei tohiks liiga suur probleem olla saavutada 5-6-protsendilist tootlus, vanalinnas jääb see pigem 4-5 protsendi suurusjärku.

Analüütik prognoosis, et lähikuudeks võiks peatselt algava kooliaasta puhul oodata mõningast üürituru aktiveerumist ja pigem tagasihoidlikku hinnatõusu. «Sellist üüribuumi nagu me eelmisel aastal nägime kindlasti tänavu ei tule,» oli ta samas kindel ning lausus, et oktoobriks olukord selgineb ja tulenevalt üüripakkumise olukorrast jääb hinnatase tõenäoliselt tänase taseme lähedale.

Enn Tosso
http://www.e24.ee/896544/toompark-uuriturule-tuleb-kortereid-juurde/

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus