Tuleval aastal võib kodumajutuses käivituda sarnane maksuinfo kogumise süsteem nagu Uberi puhul

ERR / Eesti RahvusringhäälingEestis kogub üha enam populaarsust nn kodumajutusteenus, mida vahendavad näiteks Airbnb või Booking.com, kuid hotellid leiavad, et konkurentsiolukord pole aus, sest korterite väljaüürijatelt ei suudeta koguda maksuraha.

Reformierakondlasest riigikogu liikme Kalle Pallingu sõnul käivitub ilmselt järgmise aasta algusest sarnane süsteem, mis praegu on kasutusel Uberi puhul – see tähendab, et maksuamet saab maksuinfo Airbnb-lt kätte automaatselt.

Airbnb ning Booking.com on portaalid, mille kaudu saab inimene tühjana seisvat tuba või korterit lühiajaliselt välja üürida, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Eesmärk on majutada turiste viisil, mis tekitaks võrreldes hotellidega kodusema tunde ning seeläbi endale lisasissetulekut teenida.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit leiab aga, et kodujagamine ei tohiks saada hotellide ees konkurentsieelist.

“Meie sõnum on olnud, et ehk tasub ka mõelda sellele, et tingimused ja keskkond, kus kõik antud valdkonnas tegutsevad, oleks võrdne kõikidele, kui me räägime kas maksude maksmisest või teatud nõuete täitmisest,” ütles liidu tegevjuht Maarika Liivamägi.

Eesti võiks Liivamäe sõnul seejuures eeskujuks võtta Hollandi.

“Amsterdam on sisse viinud teatud regulatsiooni, mis reguleerib, kui pikalt on võimalik peatuda, mis tingimustel ja kuidas on võimalik näiteks eraisikutel rentida oma elamispinda välja hotelliteenuse või majutusteenuse tingimustes,” selgitas ta.

Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalle Palling (RE) ütleb, et kodumajutust hotelliteenuse pakkumisega võrdseks pidada ei saa. Küll aga tuleks tähelepanu pöörata maksude laekumisele. See võiks Pallingu sõnul toimuda automaatselt.

“Ma arvan, et meil on üks hea näide maksuameti ja Uberi koostööst olemas, kus maksude deklareerimine toimub automaatselt. Ma arvan, et mingi sarnane lahendus võiks olla ka majutuse puhul,” ütles Palling.

Ohutusõuete täitmist Pallingu sõnul seadusega reguleerima ei peaks, vaid pigem tuleks tegeleda teavitustööga.

“Ma usun, et täna kõikides korterites peaksid olema tagatud ohutusnõuded. Siinkohal ei saaks ka olla erinevust selle vahel, kas seda renditaksse välja lühiajaliseks või pikaajalisemaks külastuseks,” rääkis Palling.

Kodumajutuse pakkumine on Eestis viimasel ajal üha populaarsemaks muutunud. Kinnisvaraeksperdi Tõnu Toomparki sõnul on Airbnb kinnisvaraturul konkurentsi tihedanud, kuid selle maht kogu üürituruga võrreldes on täna veel tagasihoidlik.

“Kui ma täna vaatasin, siis Airbnb’s oli Tallinnas umbes 300 pakkumist. Kui ma nüüd kiirelt arvutan, siis Tallinnas võiks olla 50 000 kuni 60 000 eluruumi, mida üürile antakse,” rääkis Toompark.

Maarja-Liis Orgmets

http://uudised.err.ee/v/majandus/5c2b48a0-3118-437f-b993-be8dbe0b3233/tuleval-aastal-voib-kodumajutuses-kaivituda-sarnane-maksuinfo-kogumise-susteem-nagu-uberi-puhul

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine