Üüriäri saladused: Kas üürileantav korter peaks olema sisustatud?

Käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” autor ja Kinnisvarakool OÜ üürikoolituse lektor annab nõu üüriäri teemadel.

Eesti tavatingimustes peab üürnik üürikorterit pigem ajutiseks eluasemeks. Üürnik soovib vabadust ja ta ei taha soetada liigset mööblit, millele üürikorterist lahkumise järel ei pruugi ta kasutust leida. Seetõttu võib julgelt väita, et üürikorter peab olema sisustatud.

Järgmise küsimusena tuleb otsustada, millisel määral üürikorter sisustada. Olemas peab olema kindlasti köögimööbel ja sisseehitatud riidekapid. Samuti peaks olema olemas diivan, diivanilaud, söögilaud toolidega, voodi, telerilaud. Täiendavalt peaks olemas olema külmkapp ja pesumasin, kindlasti valgustid. Soovitavalt võiks olemas olla nõudepesumasin, teler ja tolmuimeja.

Kui eelloetletud nimekirjast on mõni üksik mööblitükk puudu, ei pruugi see osutuda teguriks, mis saab olema üürilepingu sõlmimise takistus. Kui aga olemasoleva mööbli ja muu sisustuse nimekiri kuivab liiga kokku, on üürnikul mõistlik ehk leida pisut kallima hinnaga korter, kus vajalik olemas on.

Rohkema sisustusega otseselt üürihinda väga ei tõsta. Küll aitab korralikult korterisisustus üürniku kiiremini leida ja seeläbi hoida korteri tühjana seismise aja ehk vakantsusemäära madalana.

Kindlasti on kusagil olemas üürnikud, kes soovivad täiesti tühja korterit (kus siiski köögimööbel olemas on). Näiteks võib tühjast sisustamata korterist olla huvitatud inimene, kes vajab üüripinda ehitamise ajaks ja kel on oma mööbel olemas. Siiski on selliseid üürnike leida tõenäoliselt üsna keeruline, ehkki mitte võimatu.

Ei ole ka mõtet üle pingutada – nugade-kahvlite või voodipesu üürikorteri sisustuses pikaajalise üüri puhul ei ole enamasti mõistlik. Küll on need elemendid olulised korteri lühiajalise väljaüürimise puhul.

Tavaelus kehtib Murphy seadus. Kui üürileandja pakub üürile andmiseks sisustatud korterit, ilmub välja potentsiaalne üürnik, kes soovib üürikorterisse tulla oma mööbliga. Ja kui üürileandja pakub üürimiseks tühja korterit, leiab ta üürnike kandidaate, kel omal mööblit ei ole.

Sisustuse kõrval tasub märkida, et väljaüüritav peaks olema koristatud ja puhas.

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik ja jurist Evi Hindpere või tule Kinnisvarakool OÜ koolitusele.

Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 2 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine