Uusarendusi lisandub rahuldavalt

Statistikaameti andmeil lisandus 2010. aastal Eestisse vaid 2320 uut eluruumi. See näitaja oli viimase kaheksa aasta väikseim, olles võrreldav 2003. aasta tasemega.

„Eluruumide lisandumise vähenemine tõi kaasa olukorra, kus eelmise aasta keskel oli uute korterite pakkumisi niivõrd vähe, et paljud firmad nägid taas võimalust teenimiseks ja hakkasid hoogsasti ehitama. Esimesed suutsid majad müüa tühjaks enne, kui katus peale sai. Hiljem alustanutel nii hästi ei ole läinud. Praegusel hetkel on pakkujaid ja ehitajaid taas üsna palju,“ kommenteeris BREM Kinnisvarabüroo vahendusteenuste valdkonna juht Eero Ving.

Tema sõnul on uusarenduste järele nõudlust, kuid nagu ikka müüb hästi asukoht. Näiteks uusarendused kalamajas on enne hoonete valmimist peaaegu välja müüdud. Keerulisem on müüa pindu kesklinnast kaugemal ja vähem atraktiivsetes asukohtades.

Kuigi statistika uute eluruumide lisandumise osas on üsna tagasihoidlik, siis defitsiiti ja järsemat kinnisvara hinnatõusu Ving ei näe, sest keerulisem aeg uute korterite turul jäi aastatagusesse aega, kui pakkumisi oli väga vähe.

„Uute korterite defitsiiti ei ole lähima aasta jooksul tekkimas, kuna üsna suurel hulgal hooneid on valmimisjärgus,“ ütles Eero Ving.

Tallinnas tekitavad enim huvi väiksemad arendused kesklinna vahetus läheduses.

BREM KinnisvarabürooArtikli autor on
Tarvo Tamme
BREM Kinnisvarabüroo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

21 − 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus