Valitsuses arutati Sesteri ettepanekut laiendada maamaksuvabastus kaasomandis ja liitsihtotstarbega koduomanikele

ValitsusRahandusminister Sven Sesteri ettepanekul arutati Vabariigi Valitsuse kabinetiistungil kodualuse maa maksuvabastuse alaseid ettepanekud.

Ettepanekud puudutavad kahte tüüpi koduomanikke. Esiteks neid, kelle korter asub majas, milles on lisaks eluruumidele ka äriotstarbel kasutatavaid ruume ning korteriomanikul lasub kohustus maksta maamaksu ka äri- või sotsiaalmaa osa eest. Teiseks hõlmab Sesteri ettepanek neid koduomanikke, kes on kaasomanikud ja ei saa hetkel maksuvabastust, mis seab nad ebavõrdsesse olukorda nendega, kelle kodud on vormistatud korteriomandina.

„Seadusemuudatus kindlustaks kõigi koduomanike võrdse kohtlemise, praegu valitsevale ebaõiglusele on tähelepanu juhtinud nii õiguskantsler kui ka Riigikogu põhiseaduskomisjon,“ ütles rahandusminister Sven Sester.

Muudatuste tegemisel väheneb kohalike omavalitsuste tulubaas maamaksust saadava tulu näol 1,5 miljoni euro võrra. Lepiti kokku Rahandusministeeriumi täiendava analüüsiga, et laiendada kohalike omavalitsuste õigusi võimalike maksuvabastuste tegemisel ebavõrdsuste kaotamiseks. Valitsus jätkab arutelu uuel aastal.

Koduomanikke maamaksust vabastav seadusemuudatus jõustus 1. jaanuaril 2013. Sellega vabastati maamaksu tasumise kohustusest maa omanikud elamumaa osas tiheasustusega alal kuni 1500 m² ning hajaasustusega alal 2 ha ulatuses, kui sellel maal asuvas hoones on maaomaniku elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!