Viimsi elamu hinna määrab merelähedus

Ostjate huvi Tallinna lähiümbrusesse jäävate elamute vastu on aasta-aastalt kasvanud. See on tingitud peamiselt soodsast elukvaliteedi ja hinna suhtest.
Tallinnast eemale otsitakse elamispinda kolmel peamisel põhjusel – vaikus, rohelus ning madalam hinnatase võrreldes pealinnaga. Need asjaolud võimaldavad leibkonnal soetada suurema ja mugavama eluaseme kui sama raha eest Tallinnas.

Samas tehakse järeleandmine pealinnaga suhtlemise aja- ja sõidukuludes, sest Tallinn on lähiümbruse elanikkonnale siiski peamine ja hariduskeskus.

Tallinna piiridesse jäävates väljaarenenud elamurajoonides on hinnad kõrgemad ja kõikumisi esineb harva. Seevastu Tallinna lähiümbruses võib leida korralikke elamuid kortereid soodsamate hindadega.

Populaarsemad Tallinna lähiümbruses asuvad elamurajoonid on Viimsi, Keila, Harku, Saue ja Saku vallad, mis oma hinnatasemelt on jõudnud järgi Tallinna äärelinna hindadele. Üheks prestiiþikamaks peetavasse Tallinna-lähedasse valda – Viimsisse on kerkimas mitmeid elamurajoone. Näitena võib siin tuua Astri tee, Heldri, Haabneeme Ranna, Kivineeme, Leppneeme-Miku, Pärtle, Palumetsa, Soosepa, Pringi arendusprojektid.

Hinna määrajaks Tallinna lähiümbruse kinnisvaraturul on just piirkonna infrastruktuuri areng – teedeühendus, koolide, lasteaedade olemasolu, kaubandus- ja teenindusasutused. Kui viimati mainitud tegurid on puudulikud, võib elamu olla mitmeid kordi madalam võrreldes piirkonnaga, kus antud keskused on olemas.

Erandiks on uued elamurajoonid, kus müügihinnad kujunevad vastavalt elamurajooni arendaja arenduskuludele, kuid mille järelturu kohta on andmed puudulikud.

Uute ja renoveeritud elamute sektoris domineerib Viimsis nõudlus 250 m² elamute järele. Müügihinnad on sellistel elamutel olnud vahemikus 8000-12000 kr/m², mis sõltuvalt projekti omapärast ning ehitus- ja viimistlusmaterjalide valikust. Oluline tegur hinna juures on kaugus merest. Eksklusiivsemate projektide müügihinnad küünivad kuni 14500 kroonise ruutmeetrihinnani.

Üle 300 m² üldpinnaga elamute müügihinnad on olnud vahemikus 7000-10000 kr/m². tuleneb siin hoone mastaapsusest – suurema projekti puhul reeglina ühe ruutmeetri hind langeb.

Hoonestamata kinnistute hinnad on Viimsi valla Miiduranna külas ja Pirita linnaosa asumis olnud vahemikus 400-700 kr/m², erandjuhul on hinnad olnud ka kõrgemad, kuid seda ainult väga eksklusiivsete objektide puhul mere vahetus läheduses.

ERI Kinnisvara prognoosib aastases perspektiivis Viimsi elamutele stabiilset hinnatrendi. Samuti püsivad kruntide hinnad stabiilsed tänu üha jätkuvale suurele kruntide ja elamute pakkumisele Pirita-Viimsi suunal.

Viimsi elamute hinnad, kr/m²

kuni 250m²
kaasaegsed elamud ehitatud alates 1990-ndatest
9000-12000
1960-ndatel kuni 1980-ndatel ehitatud elamud
8000-10000
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC