1Partner: Eelmisel aastal tõusis Keilas nii korterite, majade kui maa hind

1Partner1Partner Kinnisvara Keila piirkonna konsultandi Lauri Esko sõnul tõusid linnas 2020. aastal pea kõigi elukondlike kinnisvaragruppide hinnad ning isegi tehingute arv, mis on muu Eesti võrdluses erandlik.

Lauri Esko sõnul mõjutas koroonaviirus kogu Eestis kinnisvaraturgu ning suures plaanis tehti selgelt vähem tehinguid kui 2019. aastal. „Üllataval kombel Keilas seda mõju statistiliselt aasta kokkuvõttes polnudki ja pigem läksid kõik numbrid üles,“ ütles Esko.

„Tänu heale rongiühendusele ja Tallinna pidevale laienemisele, on ka Keila järjest atraktiivsem koht elamiseks. Inimesed tahavad pealinnast välja, aga kuna Keilas on müügis olevate objektide valik pigem väike, siis hoiab see hinnad ning nõudluse pidevalt kerges kasvus,“ ütles Esko.

2021. veebruari alguse seisuga on Keilas müügis 30 ning üüripakkumises 21 korterit. Odavaima üürikorteri kuutasu on alla 200 ning kalleimal 900 eurot.

Keila korteri ruutmeetri hind kerkis aastaga 83 eurot

Maa-ameti statistika kohaselt tehti 2020. aastal Keila linnas 165 korteri ostu-müügi tehingut, mida oli võrreldes 2019 aastaga üheksa võrra rohkem. 2020. aastal maksis Keila korteri ruutmeeter keskmiselt 1310 eurot, mis on varasema aastaga võrreldes 83 eurot ehk 6,3 protsenti enam. 2020. aastal müüdi Keila linna kalleim korter 212 500 euroga.

2020. aastal tehti Keila linnas 21 majade ostu-müügi tehingut, mida on võrreldes 2019. aastaga kolme võrra rohkem. „Nagu ka korterite puhul, on ka Keila majade turuaktiivsus olnud viimasel kahel aastal stabiilne,“ kommenteeris 1Partneri kinnisvarakonsultant.

Keila eramu keskmine ruutmeetri hind kerkis aastaga neli protsenti 1332 euroni. Tänavuse veebruari alguse seisuga on Keilas müügis vaid üheksa maja.

Keila elamumaa keskmine ruutmeeter maksis mullu 50 eurot, mis on võrreldes varasema aastaga ligi 19 euro võrra rohkem. „Keilas tehakse maadega suhteliselt vähe tehinguid, mullu vaid 15 ning aasta varem üheksa tehingut. Tehingute vähesus on tingitud sellest, et Keila linn asub teatud piirides ja “õhust” maad juurde võtta ei saa,“ kommenteeris Esko.

2021. veebruari seisuga oli Keilas müügis seitse elamumaad.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika