1Partner Kinnisvara ekspert: 5 põhjust, miks kodu ostes on täna tark maakler palgata

1PartnerSeni pigem kinnisvara müügi juures abiks olnud maaklereid palgatakse üha rohkem ka koduostjate poolt ning selleks on vähemalt viis väga head põhjust, kinnitab 1Partner Kinnisvara maakler Getter Saidla.

Hetkel on kinnisvaraturg müüja poole kõvasti kaldu ehk nõudlus ületab pakkumist, mis omakorda surub hindasid üles. “Sellises olukorras on meelepärase kodu leidmine väga töömahukas, vajab järjekindlat turuseiret ja head reaktsioonikiirust ning isegi sellest kõigest ei pruugi piisata,” selgitab Getter Saidla ning rõhutab, et just piisava pühendumiseta võivad nii mõnedki sobilikud ja taskukohased elupinnad unistuseks jäädagi. “Maakler on proff ja tihti on tal ka rohkem teavet, kui avalikest allikatest kättesaadav,” lisas 1Partneri maakler.

“Kiirus ja konkreetsus on täna suured eelised. Hea maakler suudab just nende kahe osas palju juurde anda nii müüjaga suhtlemisel kui näiteks pangast positiivse laenuotsuse saamise kiirendamisel,” selgitas Saidla, kelle sõnul on täna vähemalt iga viies maaklerite klient just koduostja, mitte müüja.

Igapäevatöö ja muude kohustuste kõrvalt kodu otsimiseks palgatud maakler teeb koduostja eest ära järgmised tööd:

  • Kaardistab vajadused, sorteerib sobilikud pakkumised
  • On pidevalt kursis kõigi avalikes kanalites pakutavate objektidega
  • Teavitab konkreetsest ostuhuvist professionaalset kontaktide võrgustikku, vajadusel lisab avaliku kuulutuse ja teeb suunatud reklaami soovitud piirkonnas
  • Kaasab protsessi hindaja ja ehitusekspertiisi (eriti oluline eramu või majaosa ostu puhul)
  • Aitab operatiivselt pidada läbirääkimisi müüja, notari ja pangaga

2004. aastal Eestis asutatud 1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Vilniuses, Riias, Tallinnas ja Tartus. 1Partneri põhiteenused on kinnisvara vahendus, arendamine, hindamine, haldamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC