1Partner Kinnisvara: Oma tarbeks büroo ostja maksab investorist rohkem

1Partner KinnisvaraOma kasutusse ostetava büroopinna investeering ei ole tasuvuse osas enamasti supertehing, mis võimaldaks ettevõtjal kiiresti rikastuda, pigem otsitakse vabale rahavoole lihtsalt rakendust. Oma tarbeks ostja on selle eest reeglina nõus rohkem maksma kui investor, kes otsib pinda väljaüürimiseks, analüüsib büroopindade turgu 1Partner Kommertskinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum.

„Büroopinda soovib valdavalt osta väikeettevõte, kel puuduvad plaanid laienemiseks. Olgu selleks ettevõtteks näiteks ilusalong, hambaravikabinet või konsultatsiooniettevõte,“ kirjeldab Tanel Tarum tüüpilisi büroode ostjaid.

Väikeettevõtteid rahuldavad pinnad on valdavalt suurusega 40-80 m², enamasti piisab paarist parkimiskohast või asukohast väljaspool tasulise parkimise tsooni.

„Omakasutusse ostetava büroopinna investeering ei ole tasuvuse osas enamasti supertehing, mis võimaldaks ettevõtjal kiiresti rikastuda. Pigem on tegemist ettevõtluse vabale rahavoole rakenduse otsimisega. Võib öelda, et omatarbeks büroopinna ostja on selle eest reeglina nõus rohkem maksma kui investor, kes soovib büroo osta selle väljaüürimiseks,“ kommenteerib Tanel Tarum.

Tallinna Kesklinna büroode ostumüügihinnad jäävad valdavalt laia vahemikku 1200-2000 €/m² sõltuvalt asukohast ja kvaliteeditasemest.

Kesklinna üürihinnad kaasaegsetes uutes hoonetes on valdavalt 12-14 €/m², vanemates hoonetes 10-13 €/m². Kesklinna läheduses olevate uute büroohoonete hinnatase on 10-13 €/m². Vanemates, kuid siiski hea kvaliteediga hoonetes on äärelinna büroode üürihind 6-10 €/m². Büroode vakantsus Tallinnas on keskmiselt 5-8%.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 6 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?