AmCredit tuleb eluasemelaenude turule

Balti-Ameerika Kodufinantseeringud AS võtab alates tänasest kasutusele uue kaubamärgi AmCredit, mille alla koondub kogu eluasemelaenudega seotud tegevus Eestis ja teistes Balti riikides.

“AmCredit on ainuke finantsasutus Eestis, mis on spetsialiseerunud vaid kodulaenude andmisele,” ütles ettevõtte tegevjuht Jaanus Kärt. “Eesmärk on end turul nähtavaks teha ning oma eelised selgemalt välja tuua.”

AmCredit peab oma tugevuseks väga professionaalset klienditeenindust ning võimalust läheneda iga laenutaotleja vajadustele individuaalselt. “Kingi ostad ikka kingapoest, mitte supermarketist. Professionaalsus tuleb sellest, kui tegeled ühe valdkonnaga,” selgitas Kärt AmCrediti positsiooni turul.

AmCrediti laenutingimused on mõneti paindlikumad kommertspankade omast. Kärt tõi esile laenuvõtja võimaluse eluasemelaenu jooksvalt tagasi maksta suuremas summas, kui maksegraafikuga algselt paika pandud. “Kui pangad reeglina nõuavad laenu ennetähtaegse tagastamise eest viiviseid ja trahve, siis meil saab klient oma vabu vahendeid vabalt laenu tagasimaksmiseks suunata,” lisas ta. Sisuliselt tähendab see seda, et laenu tagasimaksed võivad olla vabalt valitud suurusega, seni kuni nad graafikujärgsest kuumaksest väiksemad ei ole.

Oluliseks eeliseks võib pidada ka seda, et AmCreditist saab eluaseme ostmiseks laenu võtnud inimene ka sama laenulepinguga vajaliku remondilaenu. “Ühe lepinguga laen kodu ostmiseks ja seal remontimiseks tähendab vähem paberimajandust ja kulusid.”

Soodsaima intressi pakkujana firma end reklaamida ei kavatse, küll aga lubab Kärt, et intressimäärad jäävad pankade keskmisega võrreldavale tasemele.

Nimetus AmCredit osutab nii firma Ameerika päritolule kui põhitegevusele, milleks on eluasemelaenude väljastamine. Täna on ettevõttel Eestis 700 laenuklienti ja laenude koguportfell ligi 200 miljonit krooni, mis moodustab veidi alla ühe protsendi turust. Lätis on firma turuosa ligi 8% ja Leedus 4%.

AmCrediti kaubamärki kandev Balti-Ameerika Kodufinantseeringud on Balti-Ameerika Ettevõtlusfondi tütarettevõte.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.10.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine