Arco Vara Eesti ja Bulgaaria kinnisvarabürood hakkavad tegutsema litsentsilepingute alusel

Arco VaraArco Vara AS võõrandab oma 100%-lised osalused tütarühingutes Arco Vara Kinnisvarabüroo AS (Eestis registreeritud tütarühing) ja Arco Imoti EOOD (Bulgaarias registreeritud tütarühing) nende ettevõtete juhtkondadele alates 01.01.2019. Arco Vara Kinnisvarabüroo AS ja Arco Imoti EOOD jätkavad tegevust Arco Vara kaubamärkide all ning kasutades Arco Vara andmebaase ja muud intellektuaalomandit 5-aastase litsentsilepingu alusel. Tulenevalt osaluse võõrandamisest ei kuulu kumbki ettevõte alates 01.01.2019 enam Arco Vara konsolideerimisgruppi, kuid mõlema ettevõte müügitulude põhjal arvestatavad litsentsitasud jäävad andma oma panust Arco Vara grupi tuludesse.

Lisaks on Arco Vara alustanud 15 korteri müüki Madrid Blv hoones Sofias, mida seni on hoitud kogumina ja kasutatud majutusteenuse pakkumiseks. Korterite müügist saadava tuluga vähendatakse Madrid Blvd hoonega seotud laenu jääk 2019. aasta jooksul tasemele, mis on vajalik olemasoleva laenu refinantseerimiseks oluliselt madalama intressimääraga. Korterite baasil majutusteenust ja Madrid Blvd majas haldusteenust pakkunud firmade Arco Projekti EOOD ja Arco Facility Management EOOD tegevus grupi koosseisus lõpetatakse.

Seoses ülaltoodud muutustega lakkab Arco Vara grupis alates 01.01.2019 olemast teenindusdivisjon ning grupp jätkab üksnes arendusdivisjoniga.

Grupi konsolideeritud käibest andis teenindusdivisjon 2017. aastal 2,5 mln eurot (13,6 protsenti) ja 2018. aasta 6 kuuga 2,3 mln eurot (43 protsenti). Kuna teenindusdivisjon on viimastel perioodidel tegutsenud nullilähedase tulemiga, siis grupi kogutulemile selle kadumine olulist mõju ei avalda.

Arco Vara juhataja kommentaar: „Viimaste aastate töö teenindusdivisjoni protsesside standardiseerimiseks ja digitaliseerimiseks ning teenusetulude kasvatamiseks on kandnud vilja. Võib küsida, miks Arco Vara ei oota ära täiendavate kasumite teenimist ja müüb osalusi. Vastus on, et teenustelt kasumi teenimiseks ei ole meile osalusi vaja. Me teenime oma kasumi litsentsitasudest, mida makstakse Arco Varale kuuluva intellektuaalomandi kasutamise eest. On tekkinud kasutushuvilised ja on tekkinud maksjad. Meile on jätkuvalt oluline Arco Vara kaubamärgi all osutatavate teenuste kvaliteet ja klientide rahulolu, kuid me saame sellest osa ilma, et peaksime kandma aktsiaomaniku riski. Arvestades, et intellektuaalne omand kuulub jätkuvalt Arco Varale, sobituvad tehingud meie suurde plaani suurepäraselt, ning me jätkame head koostööd oma inimestega, kes nüüd saavad ise teenuseäri omanikeks.

Madrid Blvd korterite müük on samuti osa suurest plaanist hakata oma rendituludelt maksma vähem intresse pangale ja jätta suurem osa tuludest Arco Varale. Selleks tuleb pangalaenu jääk viia alla, milleks olemasolevate korterite müük on sobiv lahendus. Arco Varal ei ole plaanis arendada majutusteenuseid. Arco Vara plaan on arendada kinnisvara vastavalt turu konjunktuurile ning selleks sobivad krundid on meil olemas.“

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC