Arco Vara: Kahe uue arendusprojekti ehitust

Arco VaraArco Vara AS-i tütarfirmad on sõlminud ehitus- ja finantseerimislepingud kahe uue elukondliku arendusprojekti teostamiseks.

Tallinnas Merimetsas alustab OÜ Kodulahe kvartali 3. etapi kortermaja rajamist aadressil Soodi 4. Hoonesse tuleb 50 1-5-toalist korterit summaarse suletud netopinnaga 3400 m2. Hoone projekteeris KAMP Arhitektid OÜ, ehitab OÜ ja ehitust finantseerib Pank AS. Hoone valmib 2021. aasta alguses ja projekti oodatav netotulu on ligi 8 mln eurot.

Tartus alustab Kodukalda OÜ neljast kortermajast koosneva Kodukalda projekti arendamist Oa tänaval Supilinna linnaosas. Kokku valmib 2020. aasta lõpuks 30 korterit, mille summaarne suletud netopind on ligi 2000 m2. Majad projekteeris Agabus Arhitektid OÜ, ehitab Tesron OÜ ja ehitust finantseerib AS. Projekti oodatav netotulu on üle 4 mln euro.

Arco Vara juhataja Tarmo Sild’i kommentaar: „Käime turu nõudlusega kaasas. Eelbroneeringud Eestis on piisavad, et alustada korraga kahte arendust Tallinnas ja Tartus. Mõlemad projektid sobivad hästi, kuna esindavad meid selles kinnisvaraarenduse segmendis, kus ostjad panevad rõhu kvaliteedile ja terviklikule elukeskkonnale. Ühtlasi paneme nende arendustega aluse 2020. aasta lõpu ja 2021. aasta arenduste müügitulemustele ja kasumiootusele. Kuigi kasumimarginaalid on vähenenud, loeme neid piisavaks, et riski võtta.

Üldisest kinnisvaraarenduse finantseerimise vaatest rääkides, rõõmustav on uute pankadest tegijate aktiivsus turul. Arco Vara ei ole varem Pangaga ja Bigbankiga koostööd teinud.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

82 − 80 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal