AS Pro Kapital Grupp jõudis kasulikule kokkuleppele Aprisco B.V-ga

AS Pro Kapital Grupp juhatusel on heameel teatada, et ettevõte jõudis kokkuleppele Hollandi äriühinguga Apriso B.V peetavas vaidluses, milline toimus Rotterdami kohtus seonduvalt garantiikirjaga, mille alusel AS Pro Kapital Grupp tagas Serval S.r.l (endise nimega Domina Hotel Group S.p.a, endine grupi ettevõte) Rotterdami hotelli rendikohustusi. Kohtuasi algatati mais 2010 ja juulis 2012 rahuldas Rotterdami kohus Aprisco B.V nõude summas 1 409 265,2 eurot. Kohtuotsus kaevati AS Pro Kapital Grupp poolt edasi septembris 2012.

Kokkuleppe jõustumise eeltingimuseks oli kokkuleppe allkirjastamine mõlema poole poolt ja ühekordse makse summas 1 000 000 eurot tähtaegne tasumine AS Pro Kapital Grupp poolt.

Kokkulepe allkirjastati ja kokkuleppeline summa 1 000 000 eurot on AS Pro Kapital Grupp poolt tasutud. Summa on lõplik, pooltel ei ole muid nõudeid üksteise vastu (sealhulgas kohtukulude nõudeid).

Kokkuleppe sõlmimisega leppisid pooled kokku lõpetada kõik vaidlusega seotud kohtuvaidlused.

Juhatuse esimees Paolo Michelozzi kommenteeris kokkuleppe sõlmimist järgnevalt: „selles pikaleveninud vaidluses kokkuleppele jõudmine ja kokkuleppe tingimused olid ettevõttele kasulikud, kuna kokkuleppe alusel tasutav summa oli ca 40% väiksem kui Rotterdami esimese astme kohus Apriscole määras. Meil on heameel lugeda antud vaidlus lõppenuks ja keskenduda ettevõtte põhitegevusele“.

Kokkuleppe sõlmimine avaldab positiivset mõju 1. kvartali kasumiaruandele summas 409 000 eurot, kuna ettevõte oli seisuga 30.06.2012 moodustanud vaidlusega seotud provisjoni summas 1 409 000 eurot. Ainus ja lõplik makse Apriscole moodustas aga 1 000 000 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

57 − = 56

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!