Compakt Kinnisvara ehitab Kristiinesse neli uut korterelamut

Compakt allkirjastas arhitektuuribürooga architect11 lepingu nelja uue korterelamu projekteerimiseks Kristiine linnaosasse Tihase tänavale.

Arendaja Compakt juhatuse liikme Martin Lemberi sõnul on Tihase tänava kortermajade loomisel mõeldud eelkõige peredele, kes otsivad rahulikku, hubast, energiasäästlikku ja linnalähedast kodu.

„Tihase tänava korterid sobivad neile, kes hindavad madalat ja rohelist piirkonda, väiksemaid masse, rohkem ruumi ja õhku ning turvalist elukeskkonda, eelistades sealjuures mugavat ja kiiret ühendust linna keskusega. Siinsed tulevased elanikud on keskmisest teadlikumad ja hindavad kõrgelt energiasäästlikke lahendusi – madalaid kommunaalkulusid, funktsionaalset ja läbimõeldud ruumiprogrammi,“ rääkis Lember.

Projektiga hakkavad tööle arhitektuuribüroo architect11 arhitektid Illimar Truverk, Mattias Agabus ja Eero Endjärv, kelle loomingu hulka kuuluvad teiste seas Tallinna Ülikooli uus peahoone, Viimsi uus keskkool, TTÜ uus raamatukogu, EXPO201 Shanghai Eesti esinduspaviljon ja Promenaadi maja Admiraliteedi kvartalis.

Elamutest on nad projekteerinud Kreutzwaldi 10, samuti Tammõue majad Viimsis, Taludevahe elamurajooni Tiskres jne. „Meie meeskonnal on tavaks töötada nii, et igal objektil on oma nägu ja oma lugu. Nii ka Tihase tänava elamutel. Esmalt teeme meeskonnasisese mõttekoja ning valime parimad ideed, millega edasi liigume. Eesmärk on luua tulevastele koduostjatele parim võimalik elukeskkond,“ rääkis Truverk.

Tihase kortermajad tulevad kolme- kuni neljakordsed, suurte rõdude ja katuseterrassidega. „Tegu saab olema nelja maja ühise ansambliga. Kindlasti vaatame, et nad sobituksid kenasti juba olemasolevasse keskkonda. Kuna Tihase tänaval on palju rohelust, siis töötame selle nimel, et see säiliks ning uued pered tunneksid end seal koduselt,“ kirjeldas Truverk.

Ehitus algab plaanide kohaselt 2014. aasta suvel.

Compakt on sarnastest objektidest rajanud keskusesse korterelamuprojekti „Coffee & Cognac“, mille raames valmib kaks energiasäästlikku, kõrge ehituskvaliteediga korterelamut käesoleva aasta augustiks. „Coffee & Cognac“ elamutes on juba praeguseks müüdud enamus korteritest, mis ongi tinginud uute arendusprojektide käivitamise.

Samuti pakub ettevõte eramukrunte alevikus, mis oma kiire arengutempo ja iseseisva infrastruktuuriga on täna populaarseim linnalähedane elamupiirkond, jäädes südalinnast vaid seitsmeminutilise autosõidu kaugusele. Esile tuleb tõsta ka Tallinna Vabaduse väljaku uue etapi arendamist, mis on hetkel planeerimise ja projekteerimise staadiumis ning millest tõotab tulla Eesti üks suurim erakapitalil põhinev kinnisvaraarendusprojekt.

Compakt on asutatud 2004. aastal ning tegeleb kinnisvara arendamise, vahendamise, varahalduse, haldamise, hooldamisega ning nõustamisega. Ettevõte kuulub Saaremaa juurtega kontserni “Tuule Grupp”.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC