Eesti Energia Tartu büroohoone sai nurgakivi

Eesti Energia Tartu büroohoone Tähtveres Rohelises Pargis sai nurgakivi. Hoone arendaja on Cesana Grupp, selle ehitab Mapri Ehitus, arhitektuurne osa pärineb Kadarik, Tüür. Arhitektidelt, sisearhitektuur PIN Arhitektidelt.

Alanud on uus etapp Tartu Rohelise Pargi arenduses. Värske büroohoone Roheline tänav 16/18 lisandub senistele ettevõtetele, kodu- ja aianduskeskusele Gardest, veterinaarravimite ja -toodete hulgimüüjale Dimedium ja rasketehnika müüjale Intrac. Eesti Energia Tartu töötajad saavad ehitaja kinnitusel kolida uude büroosse käesoleva aasta lõpuks.

Rohelise Pargi arendaja Cesana Grupi juhatuse esimees Raul Jeets räägib, et kogu park arendatakse välja innovaatiliste ja täna ajast ees olevate arhitektuursete ja ehituslike lahendustega. „Pargi ideoloogia on kujundatud koos Rootsi arhitektuuribürooga Wingårdhs, kes 2022. aasta alguses peetud arhitektuurikonkursi võidutöös põimis kokku enda rohelisele mõtteviisile tuginevad kogemused ning Rohelise Pargi väärtused,“ ütleb Raul Jeets. Roheline tänav 18 hoonest saab Enefit Connecti ja Elektrilevi uus esinduskodu ja Enefit ankurrentnikuna on suunanäitaja teistele Eesti ettevõtetele, kes soovivad tööstuspiirkonnale alternatiivi.

Enefit Connecti juhatuse esimees Jaanus Tiisvend toob välja, et uue kontori leidmisel oli kaks olulist fookust, mida silmas peeti. „Tahtsime, et töökeskkond oleks võimalikult töötajate keskne, et nad saaksid oma töökodus saavutada suurepäraseid tulemusi,“ ütleb Tiisvend. „Teiseks on Rohelise Pargi idee hästi kooskõlas ka meie strateegiaga, olles eeskuju kaasaegsete energialahenduste kasutamises.“

Uue büroohoonega luuakse töötajatele mugavam, kaasaegsem, energiasäästlikum ja kaasaegsete energialahenduste kasutamist võimaldav töökeskkond. Eesti Energia kolleegidele tuleb kontorisse 130 töökohta ning 60 parkimiskohta, millest kolmandik on varustatud Voldi elektriautolaadijatega. Majas avatakse ka Elektrilevi klienditeenindus.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse märgib ära ehitise eripärad: Hoone välisilme muudavad omanäoliseks puitprussidest vertikaalid, mis lisaks ilmekale liigenduse pakuvad hoonele ka passiivset varjestust. Uue hoone materjalikäsitlus haakub seni rajatud ja planeeritud uushoonestusega vahetus läheduses, lisab ta.

Hoone arhitektuurne kandev idee on energiatõhus büroohoone, mis loob meeldiva töökeskkonna. Hoone pikem külg on Emajõe pole, et tagada atraktiivsed kaugvaated. Maja on tõstetud tänavast kõrgemale, see lubab luua pääsu esimesel korrusel asuvasse parklasse ilma pikka betoonrampi rajamata. Maja on otsesele päikesevalgusele avatud igast küljest. Kogu hoone on üles ehitatud avatud korrustega kandepostidel karkassmajana, et saaks maksimaalselt muuta korruste konfiguratsiooni vastavalt ajas muutuvatele rentnike vajadustele.

Eesti Energia Tartu büroo loomisel oli sisekujunduse üheks inspiratsiooni allikaks PIN arhitektide Tallinnasse projekteeritud Eesti Energia kontor. Tartusse ehitatava büroo puhul sai keskseks ideeks hoone seest väljapoole avarduv ruumi otstarbekus: hoone roheline südamik on loodud tihedaks koostööks, kus on pisikesed, privaatsed ja helikindlad videokonverentsi- ja nõupidamisruumid. Keskmise kihi moodustavad ühtse värvilahendusega vahekäigud, koridorid, garderoobid, puhkenurgad ja köögid on sotsialiseerumiseks. Välisseinaga piirnev tööala on helge ja avar, sest siin veedab töötaja kõige enam aega oma tööpäevast, seetõttu on ruumi visuaalne ilme lihtne ning liigse dekoratiivsuseta. Siselahenduses on kasutatud palju ruumi avardavaid klaasseinu, mis liidavad erinevad töökohad ühtseks, ühendavaks töökeskkonnaks. Dekoratiivse elemendina on läbi kogu hoone planeeritud võimalikult palju elus taimi. Üldala kroonib maast laeni dekoratiivne ja puidune ribisein koos päris ripptaimedega.

Maanus Kullamaa fotod.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

02.04.2024 Korteriühistu juhtimise ABC