EfTEN Real Estate Fund III AS-i tütarettevõtja UAB “Saules Miestas” ja UAB Busturas vahelise kohtuvaidluse lõppemine

EftenEfTEN Real Estate Fund III AS avaldas fondi aktsiate avaliku pakkumise, kauplemisele võtmise ja noteerimisprospektis (registreeritud Finantsinspektsioonis 23.10.2017) informatsiooni 100%-lise tütarettevõtja UAB “Saules Miestas” poolelioleva kohtuvaidluse kohta kaubanduskeskuse üürnikuga (UAB Busturas) elektrikulu arvete osas. UAB Busturas nõude suurus oli 117 706,50 eurot, millele lisandus intress 6% nõude summalt kuni kohtuotsuse täitmiseni ja kohtukulud. UAB “Saules Miestas” hinnangul oli nõue alusetu. Šiauliai kohus (Šiauliai District Court) rahuldas hagi.

UAB “Saules Miestas” kaebas esimese astme kohtu otsuse edasi. Leedu Apellatsioonikohus (Court of Appeal of Lithuania) nõustus UAB “Saules Miestas” seisukohtadega ja 07.03.2018 rahuldas apellatsioonkaebuse.

UAB-l Busturas oli õigus kolme kuu jooksul apellatsioonikohtu otsus vaidlustada ja esitada kassatsioonkaebus Leedu Ülemkohtule (The Supreme Court of Lithuania). UAB Busturas esitas kassatsioonkaebuse, mida Leedu Ülemkohus ei võtnud menetlusse ja 07.03.2018 apellatsioonkohtu poolt vastuvõetud otsus jäi jõusse. UAB “Saules Miestas” ja UAB Busturas vaheline kohtuvaidlus on lõppenud. Kõik kohtukulud jäid UAB Busturas kanda.

Kogu kohtumenetluse ajal oli juhtkond veendunud UAB Busturas nõude alusetuses ja eraldisi sellega seoses ei tehtud. UAB “Saules Miestas” kohtuotsus ei mõjuta seega fondi konsolideeritud bilanssi, kasumiaruannet ega rahavoogu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

71 − 65 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.11.2021 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine