KV.EE Indeks: kinnisvaramüüjad soovivad müügile suuremat hoogu

Kinnisvaraportaal KV.EEElamispindade pakkumishindade liikumist peegeldav KV.EE indeks näitab 96,3 punkti taset. See on aastatagusest 4,9% kõrgemal. Viimase kuu ajaga on hinnaindeks langenud 0,6%. Elamispindade pakkumiste arv portaalis KV.EE on õrnas, kuid kindlas tõusus.

Elamispindade, paljus just korterite pakkumishinnad on surve all eelkõige Tallinnas ja selle vahetus ümbruses. Pakkumist on palju ja see sunnib kinnisvaramüüjad hinnakonkurentsile. Hindade tõstmine ei ole reaalne, sest nii jääb kaup müümata.

Viimase kuu jooksul aset leidnud korterite-majade keskmise pakkumishinna tagasihoidlik langus portaalis KV.EE on põhjustatud osalt paigalpüsivatest pealinna hindadest, teisalt teiste maakondade pakkumiste osakaalu mõningast suurenemisest. Väljaspool Tallinnat ja selle vahetut ümbrust asuvate elamispindade hinnatase on märksa madalam ja selle proportsiooni suurenemine viib keskmist allapoole.

Kõrvale ei tohiks jätta ka taas aktuaalseks muutunud uusarenduste allahindluste pakkumisi Tallinnas. Aasta-poolteist tagasi pakuti avalikkusele suunatud kommunikatsioonis Tallinna uusarenduste korteritele ikka siin-seal allahindlusi. Valdavalt oli aga müük tugev ja allahindluste-soodustuste pakkumised kadusid vaikselt reklaamidest.

Nüüd on kingitused, soodustused ja allahindlused taas korterite müügireklaamidesse tagasi jõudnud. See annab märku, et arendajad soovivad müügile rohkemat hoogu sisse saada. Nii võib öelda, et hinnatõusuks liigset ruumi ei ole ja hinnad ei jookse koduotsijate ostuvõimekuselt eest ära.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

180620 KV.EE Indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

87 − = 81

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!