Elamispindade pakkumisi tuleb juurde

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on langenud 62,4 punktile. Tegemist on viimaste aastate indeksi ühe madalama, kuid siiski mitte kõige madalama tulemusega. Veel nädal tagasi oli indeks ka 0,1 punkti võrra madalamal tasemel.

Vaatamata indeksi jätkuvale langusele on see langus oluliselt pidurdunud. Kui aastaga on KV.EE indeksi languseks 12%, siis viimase 6 kuu jooksul on indeksi väärtus kukkunud kõigest 2,6%. Kolme aasta tagusest tipptasemest on indeks aga kukkunud üle 40%.

Absoluuthinnas on tänase portaali KV.EE elamispinna ruutmeetri keskmine pakkumishind 12 830.-. Aasta tagasi oli keskmiseks pakkumishinnaks 14 530.-. See teeb Eesti elamispinna pakkumiste ruutmeetri aastaseks hinnalanguseks 1700.-.

Tähelepanu väärib, et pika languse järel on vaikselt asunud tõusma portaali pakkumiste arv.

Kui alates 2008. a. keskpaaigast alates kuulutuste arv portaalis KV.EE üsna sirgjooneliselt kahanes, siis alates käesoleva aasta algusest on pakkumisi vaikselt, kuid kindlalt juurde tulnud. Tänase seisuga on portaalis 18 570 kinnisvarapakkumist aasta alguse 16 950 pakkumise vastu.

Lisanduv pakkumiste arv on seletatav sellega, et portaali KV.EE on lisandunud kohtutäiturite pakkumisi. See on ka üks põhjus, miks hinnaindeks endiselt languse suunas tüürib.

Samuti on elamispindade turu kohta kostuvad positiivsemad noodid osaliselt aktiveerinud kinnisvaramüüjaid, kes paremaks muutuvas keskkonnas on otsustanud kinnisvara müüma hakata.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

Lähemalt vaata, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC