EstateGuru laenuvolüüm ületas 30 miljoni euro piiri

EstateguruEstateGuru platvormi kõige edukama laenuvolüümiga kuule järgnes koheselt septembris ka laenumahtude 30 miljoni euro täitumine.

Augustikuus ulatus EstateGuru platvormi kaudu tehtavate investeeringute maht 4 miljoni euroni, mis oli platvormi ajaloolisest laenuvolüümist märkimisväärsed 13%. Sellele järgnes koheselt septembri alguses ka laenumahu 30 miljoni euroni ulatumine, sealjuures on platvormiga liitunud juba 7900 investorit 39-st riigist. Huvitava võrdlusena võib tuua välja Nasdaqi Balti kauplemisstatistika – suurimad käibed augustis tehti Siauliu bankase aktsiaga (8,4 miljonit) ja Tallink Gruppi aktsiaga (5,7 miljonit). Olympic Casino augustikuu käive oli 2,7 miljonit. Kogu Nasdaqi Balti augustikuu käibest moodustaks EstateGuru laenukäive ca 11,5%.

EstateGuru juht Marek Pärtel kommenteerib: “Ennustame juba lähitulevikuks EstateGuru platvormi laenuvolüümide positiivset kasvu, mis tuleneb nii uute turgude avamisest kui ka järjest tugevamast protsessijuhtimisest Baltikumis. Oleme augustikuu tulemusega rahul, kuna suurenevad mahud on indikatiiviks investorite järjest tõusva usalduse osas EstateGuru ärimudeli ja meeskonna suhtes. Oleme veendunud, et EstateGuru lahendab finants- ning kinnisvaramaailma jaoks olulist probleemi, mistõttu otsustavad järjest rohkemad inimesed ning ettevõtted platvormi pakutava teenusega liituda.”

Järjest suurenevate laenuvolüümide rahastamiseks on ettevõte juhi sõnul pidamas läbirääkimisi institutsionaalse kapitali kaasamiseks, kuid oluliseks peetakse jätkuvalt ka erainvestorite baasi tõusu. “Hetkel oleme ette valmistamas järgnevaid projekte juba ligi 10 miljoni euro väärtuses. Kui tuua võrdluseks, et 2016. aasta augustis tähistas EstateGuru platvormi kaudu 10 miljoni euro väärtuses laenude väljastamist, siis pea täpselt aasta hiljem on lisandunud juba kahekordse summa väärtuses laene – 20 miljonit.”

Ettevõtte tugevat kasvu ei tõenda üksnes järjest suurenevad laenuvolüümid, vaid ka ajalooline statistika. Laenude lühiajalise natuuri tõttu on tänaseks tagastatud juba 70 laenu väärtuses 12 miljonit eurot, mille pealt on investorid teeninud 12,4% aastast intressitulu. Sealjuures ei ole ükski investor kaotanud platvormil ühtki eurot. Kel platvormil investeerimise vastu rohkem huvi, võib tutvuda hiljuti eesti kinnisvaraanalüütiku Tõnu Toomparki portfelliülevaatega, kelle investeeringud platvormil ulatuvad juba 100 000 euroni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2022 Kinnisvara hindamise ABC